O mnie

Szanowni Państwo

Jestem certyfikowanym projektantem stron internetowych i kwalifikowanym specjalistą Google Analytics. Na rynku i w branży „IT” działam od 2009r., tworząc strony www jako freelancer (Pracuję i rozliczam się w oparciu o umowę o dzieło). W tym czasie miałem przyjemność współpracować zarówno z Polskimi, jak i Europejskimi kontrahentami. Na co dzień pracuję jako specjalista ds. SEO, w jednej z większych agencji marketingowych w kraju. Połączenie to gwarantuje, że nowo powstała, stworzona przeze mnie strona internetowa będzie prawidłowo zoptymalizowana pod kątem jej późniejszego pozycjonowania. Nie jest to wcale rzecz oczywista, gdyż zazwyczaj web designer, nie jest pozycjonerem. Są to dwie różne kompetencje. Fakt powstania obiektywnie ładnej strony internetowej, nie jest tożsamy z jej prawidłową optymalizacją pozwalającą zająć stronie odpowiednio wysokie pozycje, w wynikach wyszukiwania prezentowanych przez Google. Ogólna funkcjonalność witryny (usability), jest to kolejny, osobny temat. Rzeczywistość jest niestety taka, że większość projektantów stron nie zapewnia tych trzech wyżej wymienionych czynników jednocześnie.

W dzisiejszych czasach, kiedy dostęp do internetu i informacji jest powszechny, a stronę internetową może posiadać praktycznie każdy, ważne jest aby się wyróżnić. Ważniejsze jest jednak aby trafić jak najcelniej w potrzeby odbiorcy, który przegląda naszą witrynę. Poza atrakcyjnym wyglądem, odpowiadającym zmiennym standardom, bardzo ważna pozostaje jeszcze treść serwisu, jego użyteczność i łatwa nawigacja. Elementy, które wraz z rozwojem mobilnych technologii mają coraz większe znaczenie. Aby internauta stał się klientem nie wystarczy już tylko posiadać strony.

Zajmuję się zarówno tworzeniem kodu strony www, jego optymalizacją, jak i końcową implementacją, zgodnie z obowiązującymi standardami seo i w3w. Wdrażam również projekty oparte o systemy zarządzania treścią CMS, takie jak WordPress lub Joomla.

Dodatkowo zajmuje się również fotografią, dzięki czemu klient może zamówić na swoją stronę autorskie zdjęcia swojego biura, siedziby, czy produktów. Fotografie przygotowane specjalnie na potrzeby strony www i zoptymalizowane pod kątem pozycjonowania (seo) – kliknij link. Publikując treści na stronach internetowych nie można sobie pozwolić na łamanie prawa, a zdjęcia są na ogół objęte licencją autora. Ponadto aby zdjęcie działało na korzyść naszej strony, a nie jej szkodziło, musi zostać odpowiednio przygotowane.

Szybki dostęp do poszukiwanych informacji i wszystko to w miłej otoczce, to cel, który każdorazowo wraz z klientem staram się zrealizować przy zleconym projekcie. Rozwiązuje problemy swoich klientów, którzy chcą zaistnieć w sieci, odświeżyć obecną witrynę lub poprawić pozycje tej aktualnie posiadanej, ale nie wiedzą jak się za to zabrać lub nie mają na to czasu.

Współpracuje z różnymi specjalistami z obszaru internetowego życia, dzięki temu jestem w stanie zrealizować większość projektów.

Zapraszam do obejrzenia portfolio i zapoznania się z ofertą.

Pozdrawiam

Łukasz Toczyński


Dossier

imię: Łukasz projektowanie.toczynski.org

wiek: 34 lata

kompetencje: web designer, seo specialist

technologie: (x)html, css, flash, jquery, CMS (Joomla, WordPress)

mail: l.toczynski@gmail.com

siedziba: Wrocław

Certyfikat Webmastera